Fakty i Mity w makijażu permanentnym

 

Dużo osób uważa, że makijaż permanentny jest zabiegiem, który powinno się wykonywać raz na całe życie, a brwi muszą być czarne. Nic bardziej mylnego... Najnowsze techniki pigmentacyjne stworzone są po to aby makijaż permanentny mógł zawsze wyglądać naturalnie i elegancko. Obecnie po około 1,5 rocznej przerwie brwi najczęściej wybarwiają się i finalnie, osiągają delikatną poświatę czerwieni.

Najczęstsze błędy w makijażu permanentnym

  • zatajenie przez klientkę ważnego przeciwwskazania. Najczęściej brak informacji o zażywanych lekach
  • zbyt jasny lub zbyt ciemny pigment użyty podczas zabiegu
  • mało precyzyjny szkic i duże rozbieżności przy efekcie końcowym
  • brak wspólnej wizji i pomysłu
  • rysunek brwi i ust musi być indywidualny. Nie należy stosować żadnych szablonów. Zwracamy uwagę na budowę anatomiczną kości
  • zła pielęgnacja po zakończonym zabiegu

Dlaczego brwi i usta po zabiegu są za jasne?

Pigment stabilizuje się w naskórku do 28 dni. Przez ten czas zachodzi proces gojenia, dlatego przez pierwsze dwa tygodnie, pojawiają się na polu zabiegowym strupki, których nie wolno zrywać. Specjalista powinien poinformować o dwóch wariantach pielęgnacji. 
Pierwsza z nich to pielęgnacja na sucho, druga zaś na mokro. W zależności od preferencji, skóry i używanych pigmentów, stosuje się wymienne opcje pielęgnacji. Jeżeli występuje silne ściągnięcie i swędzenie, zaleca się raz dziennie nałożenie np. maści Alantan, nano srebro, lub witamię E.
 
W rezultacie po około dwóch tygodniach, naskórek jest już praktycznie wymieniony i następuje podbijanie pigmentu. Brwi, kreski i usta stają przyciemnione i bardziej wyraźne. Po około 6 tygodniach od pierwszego zabiegu, zalecana jest korekta w celu dopracowania ewentualnych ubytków pigmentacyjnych. 
Wiedząc to wszystko nie należy panikować, że brwi, czy usta po zabiegu są za ciemne, a w czasie gojenia, praktycznie są niewidoczne. Efekt końcowy powinien być określany po zrealizowanej korekcie.
 
Zdjęcie bezpośrednio po zabiegu
 
 

Jak długo zachodzi proces gojenia?

Brwi, kreski na powiece oraz usta goją się przez 28 dni. Po około 5-6 tygodniach umawiana jest korekta. 
 

Fakty i Mity makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny jest wykonywany co 1,5 lub 2 lata. Korekty wykonuje się w celu poprawy i wzmocnienia efektu
 
Makijaż permanentny nie odświeżany, po kilku latach powinien się z metabolizować i w rezultacie zaniknąć. Może być lekko widoczna poświata (odcień szarości- najczęściej)
 
Obecne pigmenty nie wybarwiają się na fioletowo, zielono i czerni
 
Czarnych brwi profesjonalista nie wykona
 
Zawsze przed ostateczną decyzją wykonuje się rysunek wstępny, który ukazuje kształt i nowy odcień pigmentu
 
Brwi po wielu miesiącach od zabiegu stają się mało widoczne. Najczęściej kolor bazowy zanika i pojawia się delikatna czerwień lub szarość (brwi). Nieodświeżany kolor ust jest coraz bardziej blady
 
 Makijaż permanentny nie jest tatuażem i nie wykonuje się go raz na całe życie
 
Linergista ma prawo odmówić wykonania zabiegu, tak samo jak klient po wykonanej wizualizacji
 
Makijaż permanentny nie postarza, tylko odmładza nasz wygląd o ile wykonywany jest zgodnie ze sztuką
 
 Zabieg jest mało odczuwalny, chociaż jest to bardziej indywidualna ocena
 
Nie można makijażu permanentnego opalać. Promienie słoneczne będą wybarwiać pigment
 
Makijaż permanentny jest idealny dla osób aktywnych fizycznie, niedowidzących i nie umiejących się malować. Ponadto idealny dla kobiet, z jasną i delikatną urodą, ponieważ pięknie podkreśli atuty urody. Blizny, ubytki w owłosieniu można łatwo zakamuflować. Nadany zostanie bardziej widoczny kształt ust, co spowoduje wydobycie większej zmysłowości.
 
W wiadomościach prywatnych lub w komentarzach zachęcam do wymiany doświadczeń związanych z mpu. Każda z nas jest indywidualnym elementem złożonego procesu gojenia. Dlatego użyty ten sam odcień pigmentu, u każdej kobiety będzie wyglądał inaczej.


Komentarze

Popularne posty