Stymulatory Tkankowe - czym są i czy warto wykonać?

Kosmetologia estetyczna rozwija się w gwałtownym tempie. Co chwilę można zauważyć na rynku beauty, nowości z zakresu estetyki. Czy warto zainwestować swoje pieniądze i czas aby poddać się zabiegowi, który w teorii ma poprawić sprężystość, zagęszczenie i ogólne wygładzenie skóry...

 

Stymulatory tkankowe nie będą dla wszystkich

Dlaczego? Warto wiedzieć, że produkty na bazie nukleotydów będą pełniły rolę stelaża skórnego. Ze względu na charakterystykę produktów, należy zatem kolejny raz działać synergicznie. Oznacza to, że wielokierunkowe działanie również w tym wypadku będzie przynosiło dużo większe korzyści, niż wykonanie zabiegu, bez wcześniejszego przygotowania naskórka. 

Idealnym wstępem z zakresu zabiegów estetycznych, będzie zatem wykonanie kuracji silnie nawilżającej tj.: mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, a także wszelkie stymulacje dermapenami. Gdy już mamy za sobą kilka zabiegów silnie nawilżających, możemy poddać się stymulacji nukleotydowej. Skóra, która będzie odpowiednio "zaopiekowana" pod kątem nawilżenia, będzie czerpać ze stymulacji w 200%, a co za tym idzie, efekty terapeutyczne będą jeszcze bardziej silne w działaniu. 

 Warto wiedzieć, że biostymulacja skóry to inaczej  pobudzenie jej do odnowy i regeneracji, czyli aktywacja własnych procesów naprawczych. Preparaty biostymulujące, tzw.: stymulatory tkankowe, powodują silną reakcję organizmu w postaci odbudowy utraconej gęstości w okolicy twarzy.

Należy pamiętać, że proces starzenia najczęściej obserwowany jest w jej dolnych i środkowych częściach. Policzki, a także linia żuchwy tracą z biegiem czasu kontur, a profil się rozmywa. Ze względu na nadmierną wiotkość, powstają tzw.: "chomiczki", które uwypuklają często fałd nosowo-policzkowy.

<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/reka'>Ręka zdjęcie utworzone przez wavebreakmedia_micro - pl.freepik.com</a>

 

Czym różni się "zwykły" wypełniacz od stymulatora?

Kwas hialuronowy, usieciowany powszechnie znany pod hasłem wypełniacz jest typowym, czasowym implantem, który jest obojętny dla organizmu ludzkiego. Oznacza to, że nie niesie ze sobą również żadnych dodatkowych korzyści. Nie usuwa przyczyny problemu i nie spowalnia procesów starzenia.

Zaś alternatywą dla wypełniaczy staje się stymulator tkankowy, który ma na celu pobudzać skórę do samodzielnej regeneracji. Metoda ta, zapewnia trwały i naturalny efekt.


Jakie efekty przynoszą Stymulatory tkankowe?

- maksymalne napięcie skóry

- stymulację fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny

- naturalny efekt liftingu

- wielopłaszczyznowy efekt odmładzający

- potwierdzone procesy naprawcze skóry

- efekt biore-wolumetryczny

- przywrócenie młodzieńczego wyglądu

- efekt przeciwzmarszczkowy

- efekt "pełniejszej twarzy"

- wzrost jędrności

- neutralizacja chomiczków

- przebudowy

- bio-remodelingu

- przywrócenie utraconych w procesie starzenia parametrów skóry

 

Jak wygląda zabieg?

Protokół zabiegowy zakresu stymulatorów tkankowych jest  bardzo podobny do zabiegu klasycznej mezoterapii, jednakże ze względu na swój charakter, metoda podawania stymulatorów wiąże się najczęściej z iniekcją 5 punktów BAP, w obszarze twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenie, jest szybki i praktycznie nieodczuwalny.

Komentarze

Popularne posty