Carboxytherapy - plusy i minusy zabiegu



Osoby, które szukają ratunku dla swojego ciała, szczególnie po okresie ciąży, odchudzania, wahań wagi, powinny zdecydować się na wypróbowanie innowacyjnego zabiegu - Karboksyterapii. Zabieg jest mało odczuwalny, a rekonwalescencja praktycznie nie widoczna. Działania karboksyterapii w szerokim gronie naukowców nadal rozszerzane, a tym samym zabieg od lat jest doceniany przez rzesze lekarzy, kosmetologów i klientki.

Karboksyterapia - co to takiego?

Zabieg karboksyterapii polega na podawaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla podskórnie lub śródskórnie. Rozpraszanie się gazu po tkankach, powoduje wzmacnianie naczyń krwionośnych, dotlenianie komórek i przyspieszanie metabolizmu, który z roku na rok jest bardziej ospały.

Zabieg karboksyterapii jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów.
Dwutlenek węgla podawany w odpowiednich dawkach posiada w swoim składzie makro i mikroelementy, witaminy i duże pokłady antyoksydantów.

Zabieg nie wykazuje reakcji alergicznych! To duży plus ponieważ w dobie ogromnej ilości kosmetyków na bazie toksycznych składników, karboksyterapia nikogo nie podrażni.

Komórki tłuszczowe są najczulsze na działanie karboksyterapii. Oznacza to, że jest to sprawdzona i skuteczna alternatywa dla lipolizy iniekcyjnej.

Wszechstronne działanie umożliwia redukcję cieni pod oczami, cellulitu i rozstępów. Świetnie wpływa na poprawę kondycji włosów, oraz twarzy. Osoby borykające się z bliznami potrądzikowymi również powinny zacząć swoją terapię od mocnego przebudowania skóry za pomocą dwutlenku węgla.
Jedyne z czym klientki muszą się liczyć, to fakt, że problem związany z miejscową otyłością może powrócić. Tak samo jak cienie pod oczami, które często są dziedziczone.
Zasada jest taka:
Jeżeli klientka przejdzie serię terapeutyczną (6-10-15 spotkań) co 6 miesięcy lub co rok, powinna wykonać jeden lub kilka zabiegów przypominających, w celu stymulacji komórek, naczyń krwionośnych i włókien kolagenowych oraz elastynowych.



Karboksyterapia została okrzyknięta największym odkryciem kosmetycznym od momentu pojawienia się szeroko rozumianej medycyny estetycznej.

Skutki uboczne

lekki dyskomfort
obrzęk, zaczernienie
siniaki (okolice tkanki tłuszczowej)
mikro krwiaki (cera naczyniowa, okolica twarzy)
infekcje, stan zapalny

Aby wykluczyć pojawienie się niechcianych skutków ubocznych, należy stosować się do zaleceń osoby prowadzącej. Po iniekcji przez jeden dzień unikamy stosowania kosmetyków, basenu i sauny.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak wcześniej wspomniałam, mało jest w ofercie kosmetologicznych tak wysoce "eko" zabiegów. Jednakże, serie terapeutyczne odradza się osobą:
z osłabioną odpornością
w okresie ciąży
podczas chemioterapii,
nowotworach (5 lat od zakończenia leczenia)
czynnych stanów zapalnych, bakteryjnych i wirusowych
z aktywną opryszczką

Wykonując i obserwując efekty przez kilka lat, mogę Wam szczerze polecić zabieg, o ile stosowane są prawidłowe protokoły zabiegowe. Na efekt końcowy składa się wiele czynników, ale liczy się Wasze i nasze zaangażowanie :-)


poleca
kosmetologlinergista
Magda







Komentarze

Popularne posty